Pas vdekjes së Fidel Kastros, Donald Trump i telefonon Obamës

Presidenti i zgjedhur, Donald Trump ka folur me Presidentin Barack Obama rregullisht në telefon që pas fitores tronditëse në zgjedhje, përfshirë dhe një bisedë në fundjavë që ka zgjatur plot 45 minuta. Një gjë e tillë është zbuluar nga ish­-menaxherja e fushatës së Trump. Kellyanne Conway. Duke folur për NBC, ajo tha se Trump dhe Obama kanë folur rregullisht për shumë çështje, përfshirë dhe për vdekjen e Fidel Castro, pasi situata politike me Kubën është lënë urgjente. Ajo tha se asnjë nuk është përcaktuar, duke shtuar se Trump po merr në konsideratë një shkrirje historike në marrëdhëniet mes dy vendeve./panorama

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.