Pas pak raporti i KE, Vlahutin: Shqiptarët kanë arsye për të qenë të gëzuar

Pas pak Komisioni Europian do të rekomandojë hapjen e negociatave për Shqipërinë me BE.

“Shqiptaret sot po kanë arsye për të qenë të gëzuar” tha Romana Vlahutin nga salla e medias e delegacionit europian në Tiranë ku do të ndiqet live publikimi i raportit të Komisionit Europian.

LEXO DHE :  Angela Martini përtej librit: Po, kam qenë e lidhur me bashkëshortin e Kim Kardashian

Komisioni do të rekomandojë qartë dhe pa ekuivok hapjen e bisedimeve.

Mësohet se në raport është përfshirë dhe reforma në drejtësi ku në marrjen e vendimit pozitiv duket se kanë ndikuar rezultatet e deritanishme me vetingun dhe largimin e 15 gjyqtarëve e prokurorëve si pasojë e këtij procesi./d.m-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.