Pas dënimit, Tahiri dhe Çela apelojnë vendimin e gjykatës

 

Ish-drejtori i policisë së Vlorës, Jaeld  Çela, ka apeluar vendimin e gjykatës, që e shpalli atë të fajshëm, duke e dënuar me 3 vite burg, për akuzën e shpërdorimit të detyrës.

Së bashku me ish-ministrin e brendshëm, Saimir Tahiri, ai akuzohej se ka favorizuar për trafiku e drogës, grupin kriminal Habilaj.

LEXO DHE :  Hygerta Spata në Panairin e Librit/ 50 poezi për humbjen e vëllait

Ish-ministri i brendshëm, u dënua me 3.4 vite, shërbim prove. Tahiri, pritet të apelojë për vendimin e gjykatës, ditën e enjte. /L.F-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.