Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Pas dënimit, Tahiri dhe Çela apelojnë vendimin e gjykatës

Pas dënimit, Tahiri dhe Çela apelojnë vendimin e gjykatës

Ish-drejtori i policisë së Vlorës, Jaeld  Çela, ka apeluar vendimin e gjykatës, që e shpalli atë të fajshëm, duke e dënuar me 3 vite burg, për akuzën e shpërdorimit të detyrës.

Së bashku me ish-ministrin e brendshëm, Saimir Tahiri, ai akuzohej se ka favorizuar për trafiku e drogës, grupin kriminal Habilaj.

Ish-ministri i brendshëm, u dënua me 3.4 vite, shërbim prove. Tahiri, pritet të apelojë për vendimin e gjykatës, ditën e enjte. /L.F-dritare.net