Pas tërmetit 6.8, regjistrohen dhjetëra paslëkundje në Turqi

Pas tërmetit me magnitudë 6.8 të shkallës Rihter që tundi Turqinë mbrëmjen e sotme, janë regjistruar rreth 97 pasgoditje. Nga lëkundja më e vogël 2.4, deri në 5.4 ka qenë magnituda e tërmeteve.

LEXO DHE :  Kreshnik Spahiu humb motrën

Deri tani raportohet se kanë humbur jetën 18 persona, dhe janë plagosur qindra të tjerë. Numri mund të rritet, pasi qindra ndërtesa janë prishur./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.