Pamjet që po thyejnë rrjetin, babai dënon vajzën 10 vjeç për shkak të bulizmit

Një baba nga Ohajo në SHBA, bëri të bijën e tij që të ecte 8 kilometra deri në shkollë si ndëshkim pasi ajo kishte ngacmuar dhe tallur fëmijët e tjerë. 10-vjeçarja Kirsten u pezullua 3 ditë nga autobusi i shkollës për bulizëm.

Matt Cox, babai i saj, vendosi që t’i jepte një leksion. Ai e bëri që të ecte të bijën në temperatura 2 gradë për kilometra të tëra. Videoja është klikuar mbi 15 milionë herë në Facebook.

LEXO DHE :  Detajet/ Ra nga 200 metra lartësi në Shkumbin, e shpëton rripi i sigurimit

Bulizmi është i papranueshëm. Kjo është mënyra ime e vogël për të ndaluar këtë në shtëpinë time. E di që shumë prej jush nuk jeni dakord, por po e bëj se ndjej se duhet t’i mësoj vajzës sime një mësim”.

Ai thotë se vajza e tij e ka marrë leksionin dhe ka reflektuar. Kirsten e pranon se edhe ajo ka qenë viktimë e bulizmit dhe e di se si ndjehesh./A.C/dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.