Pallati Mbretëror nis luftën kundër mesazheve kërcënuese dhe seksiste për Kate dhe Meghanin

Stafi i Kensington Palace po shpenzon orë çdo javë duke moderuar komentet seksiste dhe raciste të drejtuara për Dukeshën e Kembrixhit dhe Sussex.

Një pjesë e komenteve janë kërcënime për dy dukeshat, ndërsa të tjera nxisin fansat ‘rivalë’ të egërsohen ndaj njëri-tjetrit.

Ky lajm, së bashku me komentet abuzive që synojnë Kate, Meghan dhe fansat  e tyre u larguan në kanalet, dhe mediat e tjera, informon dritare.net

Një burim i tha HELLO: “Pallati ka monitoruar gjithmonë komente, por kjo është një gjë jashtëzakonisht e konsumueshme për kohën, ata mund të bllokojnë disa fjalë, por disa prej tyre janë krejt serioze. Gjatë vitit të kaluar, me qindra e mijëra komente, ishin dy ose tre që ishin kërcënime të dhunshme. Ju mund t’i fshini, të raportoni dhe të bllokoni njerëzit dhe në disa raste do të ndërhyjë edhe policia.”/K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Negociatat/ Marko Bello: Nuk ja vlen të bësh lobime, bota nuk gënjehet me lëvozhgën

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.