Orinda Huta i rikthehet muzikës, bashkëpunim me kantautorin e njohur

Orinda Huta prej kohësh i është kushtuar emisionit të saj “Jo vetëm modë” dukë bërë një pauzë të gjatë pushimi në muzikë. E ftuar në emisionin ‘Miragë’ moderatorja ka zbuluar se së shpejti do të rikthehet me një bashkëpunim me kantautorin e njohur Pirro Çako.

Kam disa projekte në proces por njërin e kam përzemër, domethënë aktualisht kam dy kompozitorë që i kam shumë përzemër që dua të kem këngët e tyre, që është Armend Rexhepagqi dhe Aida Baraku. E kam bërë aktualisht një këngë me ta, por të dyja palët kemi menduar që ajo këngë nuk duhet të dali. Kështu  kemi vendosur të dyja palët sepse mendojmë që një këngë ka një datë skadence dhe nëse ti e zgjat dhe e zgjat, atëherë mos e nxirr më mirë fare. Në të njëjtën kohë jam duke punuar edhe me Pirro Çakon për një këngë. Kemi muaj dhe me Pirron që flasim dhe Pirro thotë që duhet të vish ta dëgjosh këngën para se të bëhet, se ndryshe s’bëhet”, u shpreh Huta. Nuk na mbetet gjë tjetër veçse të presim derisa kënga të jetë gati për ta shijuar./L.F-dritare.net

LEXO DHE :  E dhimbshme/ 10-vjeçari shqiptar në kampin Al Hawl: Nuk e di ku është babi im

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.