Organizuan militantët për t’i bllokuar rrugën Ramës, 3 zyrtarët e PD përfundojnë në polici

Ditën e sotme protestues të PD kanë tentuar t’i bllokojnë rrugën kryeministrit Rama dhe ka hedhur drejt eskortës së tij sende të forta dhe mjete piroteknike.

Për këto sjellje të dhunshme janë shoqëruar në polici kreu i Partisë Demokratike të Elbasanit, Eugen Isain bashkë me kreun e PD-së në Prrenjas, Arjan Kariqi dhe sekretarin e PD në Prrenjas, Leonard Ozuni.

LEXO DHE :  Cana: Franca do të respektohet, ja kur i kthehem futbollit!

Sipas informacioneve të para tre personat ee mësipërm organizuan grupe militantësh për ti bllokuar rrugën Ramës.

Gjithashtu policia ka identifikuar dhe shoqëruar deri tani 20 protestues./ e.k-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.