Opozita proteston sot para Kryeministrisë, 1600 forca policore në terren

Opozita do të nisë protestën në orën 11:00 të ditës së sotme, para Kryeministrisë. Ndërkohë mësohet se, qytetarë nga rrethet janë nisur drejt kryeqytetit për të protestuar.

Policia ka marrë të njëjtat masa si në protestën e 16 shkurtit, ku rreth 1600 efektivë pritet të angazhohen në terren. Policët do të jenë të pajisur edhe me masa kundra gaz, për çdo rast, apo tension të ndodhur në protestë.

LEXO DHE :  Si do të jetë moti sot, 18 shtator 2019!

Ndërkohë, nuk mungojnë as zjarrfikëset dhe makinat me ujë, në rast zjarri./K.C/dritare.net

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.