Nuk do ta besoni çfarë ndodh në një minutë internet në botë

E dini se çfarë ndodh në një minutë në internet në botë?

Shkëmbehen 187 milionë e-maile dhe 38 milionë mesazhe WhatsApp, 18 milionë mesazhe me tekst, shkarkohen 375 mijë aplikacione dhe pothuajse 900 mijë dollarë shpenzohen për tregti elektronike.

Ngarkohen në Snapchat, 2,4 milionë video, logins në Facebook 973 mijë, ndërsa tëitter dërgohen 481 mijë postime.

LEXO DHE :  Lejuan ndërtimin pa leje, 5 të arrestuar në Velipojë, mes tyre dhe dy policë

Faqet në Instagram arrijnë deri në 174 mijë, është ky bilani sipas kompanisë ”Cefriel”.

”Çdo ditë gjenerohen 1 000 000 000 000 000 000 (quintilionë) byte”, tha kompania./ I.M-Dritare.net

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.