Një ditë pas protestës, Basha: Beteja jonë do të vazhdojë!

Një ditë pas vendimin të presidentit Meta për të anuluar datën e zgjedhjeve dhe një ditë pas përfundimit të protestës së 8 kombëtare, kreu i PD-së Lulzim Basha, ka bërë një postim në Facebook.

Basha ka postuar foto nga protesta e djeshme dhe në status shkruan se, beteja do të vazhdojë deri në triumfin e standardeve dhe vlerave evropiane, ku ka theksuar dhe njëherë se largimi i Ramës është i panegociueshëm.

Boll më me Shqipërinë që duan ata, tani është koha për Shqipërinë e të gjithë shqiptarëve!
Ora e Shqipërisë si e gjithë Europa po troket dhe nuk ka forcë ta ndalë! Falë vendosmërisë tuaj të pathyeshme, falë bashkimit të zemrave dhe mendjeve të shqiptarëve të lirë, zgjedhjet farsë të 30 Qershorit u anulluan!
Beteja jonë do të vazhdojë deri në triumfin e standarteve dhe vlerave europiane. Pengesa e vetme për në Europë është sundimi i shtetit të bërë njësh me krimin, është qeveria e ardhur me votën e krimit, është kryeministri i Avdylajve. Largimi i Ramës është i panegociueshëm. #ShqipëriaSiEuropa 🇪🇺🇦🇱”, shkruan Basha./E.B-dritare.net

Gepostet von Lulzim Basha am Sonntag, 9. Juni 2019

LEXO DHE :  Buka që ushqen të vdekurit

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.