Nisin reshjet e shiut, ja kur hapet koha

Nga dita e nesërme nisin reshjet e shiut. Sipas sinoptikanëve të Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, reshjet e shiut, që do të përfshijnë thuajse të gjithë terrorin e vendit, do të jenë me karakter lokal. Ndërkohë, sa i takon temperaturave ato të shkojnë në 8 gradë në vlerat e tyre minimale në zonat malore dhe 23 gradë celsius në vlerat e tyre maksimale në zonat bregdetare. Sinoptikanët parashikojnë, se një situatë e tillë do të vijojë deri në fundjavë, më pas koha do të hapet dhe temperaturat do të rriten. V.D/Dritare.net/

LEXO DHE :  Test/ A mund t'i identifikoni këto qytete me anë të këtyre fotove?

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.