Nisin homazhet në nder të major Klodian Tanushit

Kanë nisur homazhet në nder të major Klodian Tanushit, komandat i kontingjentit shqiptar në Letoni, që u vra gjatë një misioni të NATO-s.

Homazhet po zhvillohen në ambientet e Muzeut Kombëtar. Major Klodian Tanushin, i rënë në krye të detyrës, u shpall “Dëshmor i Atdheut”. Pas homazheve trupi i tij do të përcillet për në banesën e fundit.

LEXO DHE :  Rriten tensionet/ SHBA shton 1500 trupa në Lindje të Mesme, reagon ashpër Iraku!

Tanushi do të prehet në paqe te “Varrezat e Dëshmorëve”, aty ku disa ditë më parë iu dha lamtumira e fundit dhe nëntetares Zarife Hasanaj./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.