Nis ndeshja e parë e Kampionatit Botëror Rusi 2018

Ka nisur Kampionati Botëror “Rusi 2018”. Ndeshja e parë po zhvillohet mes Rusisë dhe Arabisë Saudite, ndeshje e vlefshme për Grupin A. Ajo është duke u luajtur në Luzhniki të Moskës.

Formacionet zyrtare të ndeshjes janë:

LEXO DHE :  "S'e luan topi", PS i përgjigjet Metës: Zhvillimi i zgjedhjeve me 30 qershor, afat kushtetues

Rusia:

Akinfeev, Zhirkov, Ignashevich, Kutepov, Fernandes, Zobnin, Gazinskiy, Golovin, Dzagoev, Samedov, Smolov.

Arabia Saudite:

Al Muaiouf, Al Shahrani, Haësaëi, Haësaëi, Al Burayk, Al Shehri, Al Jassim, Al Faraj, Otayf, Al Daësari, Al Sahlaëi. V.D/Dritare.net/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.