Ngritja e Gjykatës Kushtetuese, Dvorani: Në fillim të gushtit, çojmë emrat në Presidencë!

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi, do të mblidhet këtë të mërkurë, për të marrë në shqyrtim 14 kandidatët e parë, që duan të bëhen pjesë e trupës Kushtetuese.

Kreu i KED, Ardian Dvorani, thotë se më shumë gjasa, Presidenti dhe Kuvendi, institucionet që kanë të drejtën e përzgjedhjes së kandidaturave, do kenë kandidaturat në fillim të gushtit.

LEXO DHE :  Revista People zbulon kush është mashkulli më seksi për 2019!

Gjykata Kushtetuese aktualisht është jashtë  funksionit, dhe në përbërje ka vetëm një anëtar. Sfidë më vete mbeten edhe ngritja e Gjykatës së Lartë, nisja nga puna e Prokurorisë së Speciale SPAK, zgjedhja përfundimtare e Prokurorit të Përgjithshëm, si dhe e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.