Ngjela: Ju tregoj si i prenë kokën për një fjalë!

Ndërsa u pyet nga gazetarja, Rudina Xhunga sesi e ka quajtur kërcënimin ndaj ambasadorit të OSBE-së, Bernd Borchardt, avokati Spartak Ngjela ka treguar:

 “Shiko çfarë ka ndodhur në një vend komunist, që ishte terrorist, si Rusia. Kur flisnin nëpër mitingje kundër, Amerikës, dhe ngrihej tensioni, Ambasada Amerikane ruhej me tanke. Këto janë flakëndezje që  sillen nga fushatat, dhe ambasadori mbajti një qëndrim. Unë nuk mund të them që këta i urdhëruan të shkojnë të kërcënojnë ambasadorin, është një silogjizëm shumë ekstravagant. Nëse del ashtu, ne jemi në një krizë morale, prej një vendi të botës së katërt, por nuk e konceptoj kështu dhe nuk është mirë për ambasadorin të vazhdojë kjo mesele.  Çdo politikë ka situata të nxehta. Dëgjoni çfarë ka ndodhur në Angli! Mbreti i Anglisë, kishte konflikt me Dukën e Jorkut, sepse ai pretendonte se i takonte atij dinastia. Dhe për ta fyer u thotë lakenjve, “Merreni!” Lakenjtë e morën, dhe sollën kokën e tij në tepsi. “Mos!”,- u  tha “se më dogjët dhe mua.“/dritare.net

LEXO DHE :  Të gjithë janë dyndur tek Franca, Reja thirrje tifozëve: Na ndihmoni kundër Andorrës

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.