Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Rama në faqet e para të gazetave sportive italiane, pas dërgimit të 30 mjekëve e infermierëve

Rama në faqet e para të gazetave sportive italiane, pas dërgimit

Dërgimi i 30 mjekëve dhe infermierëve shqiptarë në Itali ka marrë vemendjen e të gjithë mediave dhe gazetave, jo vetëm vendase por edhe ato të huaja, sidomos në Itali.

Lajmi është publikuar në faqet kryesore të të përditshmeve sportive italiane.

Rama në faqet e para të gazetave sportive italiane, pas dërgimit

TuttoSport”, vjen këtë të martë me një intervistë ekskluzive me kryeministrin shqiptar, ku sigurisht, Rama edhe një herë nuk fshehu simpatinë e tij për klubin e Juventuesit dhe për futbollin italian:

“Bëj tifo për Italinë dhe Juven”, ky është titulli kryesor i Tuttosport: “Ne ndihemi pjesë e shtetit tuaj. Virusi mposhtet me metodën Sachi-t (ish-trajner i Milan). Të mëdhenjtë vendosen në shërbim të grupit. Ronaldo dhe Buffon janë njerëz që i admiroj sepse kanë një shpirt të madh”, shkruhet mes të tjerash në faqen e parë të Tuttosport. E përditshmja torineze ndalet edhe një herë tek deklarata e Edi Ramës, në momente kur përcolli mjekët drejtë Italisë: “Nuk jemi të pasur por nuk jemi as me memorie te shkurtër, na keni mbështetur gjithnjë dhe ne nuk i harrojmë miqtë në periudhë të vështirë”.

/E.B-dritare.net

Rama në faqet e para të gazetave sportive italiane, pas dërgimit

Rama në faqet e para të gazetave sportive italiane, pas dërgimit

Rama në faqet e para të gazetave sportive italiane, pas dërgimit

Rama në faqet e para të gazetave sportive italiane, pas dërgimit