Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Pas dorëheqjes, kryeministri francez po përballet me hetim për mënyrën si i është përgjigjur pandemisë

Pas dorëheqjes, kryeministri francez po përballet me hetim për

Të premten, kryeministri francez Edouard Philippe dha dorëheqjen, ndërsa Presidenti Emmanuel Macron kishte planifikuar të të riorganizonte qeverinë.

Tashmë, ish-kryeministri po përballet me një hetim, për mënyrën sesi ka menaxhuar situatën e Covid-19 dhe si i është përgjigjur virusit.

Pas dorëheqjes, kryeministri francez po përballet me hetim për

Hetimi ka nisur pas ankesave nga sindikatat dhe mjekët. Qeveria është përballur me kritika për mungesat e pajisjeve mjekësore gjatë pandemisë. Franca ka raportuar 202.673 raste të konfirmuara të me Covid-19 dhe 29.875 vdekje./E.B-dritare.net