Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Me xhaketë blu, mesazhi i Merkel përmes veshjes!

Me xhaketë blu, mesazhi i Merkel përmes veshjes!

Kancelarja gjermane Angela Merkel mbërriti sot në Shqipëri. Nuancat e blusë janë të preferuarat e saj për veshjet.

Merkel zgjedh ngjyra të ngrohta ngjarjet zyrtare kombëtare, ndërsa ngjyrat e forta i zgjedh për ngjarje ndërkombëtare ose më pak formale.

Me xhaketë blu, mesazhi i Merkel përmes veshjes!

Merkel ka tendencë të veshë pantallona të errëta. Sot për vizitën në Shqipëri, ajo ka zgjedhur xhaketë blu të hapur dhe pantallona të zeza.

Me xhaketë blu, mesazhi i Merkel përmes veshjes!

Ka një lidhje të veçantë mes Merkel dhe ngjyrës blu. Asaj i pëlqen të veshë gjithmonë blu në udhëtimet jashtë vendit. Kjo nuk është për t'u habitur, bluja i përshtatet shumë kancelares.

Me xhaketë blu, mesazhi i Merkel përmes veshjes!

Gjithashtu kjo ngjyrë përcjell objektivitet dhe harmoni./L.F-dritare.net

Me xhaketë blu, mesazhi i Merkel përmes veshjes!