Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Kush është Erenik Peka, kreu i grupit të hakerave që vodhën 38 mijë euro!

Kush është Erenik Peka, kreu i grupit të hakerave që

9 persona kanë rënë në pranga dhe 1 është shpallur në kërkim, në një aksion të gjerë të policisë, pasi këta persona kanë përfituar shumën prej 38 000 eurosh duke mashtruar me llogaritë në facebook. Sipas njoftimit të policisë, shtetasit e këtij grupi për një periudhë 1-vjeçare, kanë ndërhyrë në llogari të ndryshme të rrjetit social Facebook duke ndryshuar të dhënat e tyre dhe më pas i kanë përdorur për të komunikuar me miq të këtyre llogarive. Me anë të mashtrimit kanë kërkuar shuma të ndryshme monetare dhe si rezultat kanë përfituar shumën 38000 euro.

Kush është Erenik Peka, kreu i grupit të hakerave që

Në mesin e tyre në media lakohet edhe emri i një 30-vjeçari, shtetasi Erenik Peka, i cili dyshohet se qëndronte në krye të këtij grupi. Djali me origjinë nga Kukësi, është një person mjaft aktiv në rrjetet sociale.

Kush është Erenik Peka, kreu i grupit të hakerave që

Në llogarinë e tij në facebook, ai ndan shpesh foto dhe video nga takimet e Partisë Demokratike. Ai ka publikuar gjithashtu foto ku shihet pranë përfaqësuesve më të lartë të PD, por jo vetëm./L.F-dritare.net

Kush është Erenik Peka, kreu i grupit të hakerave që

Kush është Erenik Peka, kreu i grupit të hakerave që