Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Koronavirusi/ Italia zgjat mbylljen deri me 12 prill!

Koronavirusi/ Italia zgjat mbylljen deri me 12 prill!

Numri i viktimave dhe të infektuarve me koronavirus në Itali, ka arritur në shifrat alarmante.

Deri më tani në Itali janë infektuar 101,739 nga të cilët 11,591 kanë ndërruar jetë.

Duke marrë parasysh shifrat e mëdha të vdekjeve, qeveria ka vendosur që ta zgjasë mbylljen deri me 12 prill, pasi afati i parë ishte 3 prilli.

E gjithë Italia është izoluar ndërsa kjo situatë pritet që të vazhdojë për të paktën deri me 12 prill./ I.M-Dritare.net