Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Ja kur nis viti i ri akademik!

Ja kur nis viti i ri akademik!

Viti akademik 2020-2021 do të nisë më 2 nëntor. Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka firmosur urdhrin, ndërsa aktualisht maturantët janë në fazën e dytë për garën në universitet.

Ndërkohë, në shumë universitete në vend, po zhvillohen leksione dhe privime të prapambetura nga viti akademik që lamë pas. Kjo për shkak se shumica e leksioneve, nuk u zhvilluan online gjatë karantinës.

Sfidues mbetet edhe ky vit, ku mësimi do të zhvillohet në kushte të pazakonta, sa të vështira për shkak të virusit./L.F-dritare.net

Ja kur nis viti i ri akademik!