Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Ja frigoriferi ku po mbahen vàksinat në stadium!

Ja frigoriferi ku po mbahen vàksinat në stadium!

Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një vizitë në stadiumin Air Albania, aty ku po vaksinohèn èpidemiologët. Gjatë bisedës shefja e sëmundjevè infektivè në ISHP, Silva Bino dhe Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, i treguan kryeministrit frigoriferin se ku mbahen dozàt e vàksinës. Sipas udhëzimeve, vaksinà ruhet në frigorifer me temperaturë -80 gradë. Ndërsa në stadiumin Air Albania, ato qëndrojnë në një frigorifer ekstra/L.F-dritare.net

Ja frigoriferi ku po mbahen vàksinat në stadium!Ja frigoriferi ku po mbahen vàksinat në stadium!Ja frigoriferi ku po mbahen vàksinat në stadium!