Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Italia heq Shqipërinë nga lista e vendeve me rrezik. Ja çfarë ju duhet për të udhëtuar!

Italia heq Shqipërinë nga lista e vendeve me rrezik. Ja

Italia ka ndryshuar masat e kufizimeve për Shqipërinë. Tashmë vendi ynë dhe Kosova nuk janë më në listën e vendeve me rrezik të lartë për shkak të Covid. Shqiptarët do të lejohen të futën në Itali, me detyrimin për të respektuar karantinën 5 ditore. Udhëtarët duhet të paraqesin tamponin negativ të bërë në 72 orët e fundit. Kjo masë përjashtohet për fëmijët nën 6 vjeç./L.F-dritare.net