Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Berisha: Rama është i tërbuar se do të dënohet me 32 vjet burg

Berisha: Rama është i tërbuar se do të dënohet me 32

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka ndarë një pjesë të intervistës së kryeministrit Rama, mbrëmjen e kaluar në Opinion. "Skenë e paparë", e përshkruan ai ndërsa shton se Rama është i tërbuar, pasi sipas Berishës, do të dënohet me 32 vjet burg.

"Skene e papare! Nuk thuhet kot per te se godet ministra ne mbledhje qeverie dhe ne zyre. Edvin Hajdutit i iken tepeleku, i kapur mat nga mega afera korruptive e tij prej 430 milione euro e djegesave. Ai u versulet i tmerruar nga faktet gazetareve ne studio si brigand, duke shkelur çdo rregull etik, shendetesor nga tmerri dhe terbimi. Kjo sepse ai e di se ka kryer megavjedhje per te cilen do te denohet se paku 32 vjet burg”, shkruan Berisha në rrjetet sociale./L.F-dritare.net