Ngjarja në Mat kthehet në tragjedi, shkon në tre numri i të vdekurve

 

 

Punonjësi i tretë i Bashkisë Mat që mbeti i plagosur pas një konflikti në fshatin Shëlli të njësisë Macukull në Mat ka ndërruar jetë në spital. Ai është shtetasi Hamit Buçi.

 

Burime për Dritare. net mësojnë se debati ka lindur për një rrugë që po hapej në fshat. Në momentin që punonjësit e policisë kanë shkuar për të hapur rrugën kanë hasur në rezistencën e disa banorëve ndër të cilët edhe Kujtim Koxhaj, 54 vjeç, i cili është vënë në pranga nga policia si autori i dyshuar i ngjarjes. V.D/Dritare.net

LEXO DHE :  Të gjitha me të kuqe! Të famshmet ndër vite, në Festivalin e Kanës

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.