Nga e hëna ulen temperaturat

 

Pas një jave të nxehtë, me temperature të larta, që nga pasditja e së dielës  janë krijuar kushtet për freskim të motit dhe prezencë të reshjeve në Veri dhe zonat Lindore.

Edhe java tjetër sjell kthjellime në zonat bregdetare, por rrebeshe shiu dhe stuhi të izoluara breshëri do të ketë gjatë pasditeve në zonat malore të Shqipërisë.

LEXO DHE :  Pas muzikës, Ledri Vula i futet biznesit të patateve

Prezenca e vranësirave dhe reshjeve si edhe depërtimi i masave ajrore nga Atlantiku Verior deri në Euroën Juglindore, pritet të sjellin një freskim të motit me të paktën 4°C, në këtë mënyrë, temperatura më e lartë prej afro 39°C, të ulet në vlerat 33-34°C./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.