Nesër e hënë. Ja 5 gjërat që duhet të bësh çdo fillim jave!

Shumica e njerëzve e urrejnë ditën e hënë duke menduar se kanë një javë të gjata para dhe ideja se çdo mëngjes duhet të zgjohen për punë i lodh tej mase.

Por në fakt është krejt e kundërta nëse ju jeni pasionuar pas punës që bëni mos u stresoni, sepse dita e hënë është një fillim i ri dhe i freskët për ju.

S’ka aspak rëndësi si kaloi java tjetër, këtë të hënë niseni mbarë.

Ja pesë gjërat që duhet të bësh çdo të hënë për një javë të mbarë e të suksesshme

Mos fli gjumë deri në minutat e para kur duhet të jesh nisur tashmë për punë.

Të shkosh në punë  më herët të hënën të bën të reflektosh në prioritetet e tua për javën dhe bën plane të reja.

LEXO DHE :  Makina përplaset me bordurën, vdes 31-vjeçari në Tiranë

Planifikoni takimet dhe aktivitet e javës. E hëna është koha e duhur për të caktuar oraret e takimeve që do të bëni gjatë javës, sepse kalendari nis pikërisht me këtë ditë. Mendo se kë do të takosh dhe përdor mëngjesin e së hënës për të nisur këto takime.

Mendoni se keni edhe shumë sfida dhe ky mendim do ju mbajë zgjuar gjatë gjithë kohës.

Shpenzoni kohën që ju duhet  çdo të hënë për të menduar për problemet që duhen  zgjidhur  sa shpejt.

Nëse ju praktikoni këto  5 këshilla, ju shumë shpejt do të zbuloni se e hëna është dita ku ju shikoni përpara, një ditë për vizione të reja dhe do kuptoni  se gjëra të bukura po ndodhin në jetën tuaj./A.C/dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.