Nazarko: Nëse Rama hedh lëndë kimike, do t’i fusja plumbin!

I ftuar në emisionin ‘Dritare me Rudinën’, analisti, Shpëtim Nazarko ka folur për  përdorimin e gazit lotsjellës nga ana e policisë në protestën e opozitës. Nazarko, tha se nëse Rama do të përdorte lëndë kimike ndaj popullit do ta qëllonte me plumb, ashtu siç Avni Rustemi.

LEXO DHE :  Shtyrja e negociatave/ Kryemadhi: BE dha sinjalin, Europa me Ramën është e pamundur

“Me guxuar Rama me hedh lëndë kimike do të bëja Avni Rustemin do t’i fusja plumb. Nuk është çmendur t’i hedhë helm kimik popullit. Ne rrojmë në një vend që po ta marrë vesh sulltani, nuk jam lepur unë.”– u shpreh Nazarko./K.C/dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.