Nëse keni këto shenja, ju duhet urgjentisht vitaminë C

Vitamina C është jashtëzakonisht e rëndësishme në mbajtjen e trupit shëndetshëm dhe funksionimin si duhet. Ju duhet të merrni sasinë e duhur të saj çdo ditë, sepse ndryshe nga vitaminat e tjera, ajo C nuk qëndron në trup për shumë kohë. Mungesa e vitaminës C në trupin tuaj ka disa simptoma shqetësuese, të cilat dritare.net i ka sjellë për ju.

Mishrat e dhëmbëve shpesh janë të fryrë dhe keni gjakderdhje.

LEXO DHE :  Manastirliu në Kuvend: Buxheti 2020, buxheti i rindërtimit pa cënuar shërbimet

Plagët marrin shumë kohë për t’u kuruar.

Flokët janë të brishtë dhe bien lehtësisht.

Keni dhimbje të shpeshta të nyejve.

Sëmureni vazhdimisht.

Ju keni fituar peshë pa arsye, shkruan dritare.net

Ndiheni të përgjumur dhe të lodhur gjatë ditës.

Lëkura juaj duket e thatë.

Hundët rrjedhin gjak shpesh.

Thonjtë tuaj janë të hollë dhe të dobët./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.