Negociatat me BE, Hahn: Dritë jeshile për Shqipërinë para verës

Komisioneri për Zgjerim i BE, Johannes Hahn, ka konfirmuar sërish se vendimi për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të jepet para verës së këtij viti.

Me anë të një postimi në Twitter, Hahn ka thënë se është mirënjohës për takimin me grupin e Bundestag për Europën Jug-lindore.

LEXO DHE :  Foto/ Sekretet që fshehin logot më të njohura në botë

Sipas komisionarit Hahn çelja e negociatave me BE bazohet tek meritokracia, ndërkohë ‘dritën jeshile’ për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërisë Hahn e konfirmoi edhe në një intervistë për Radio Europa e Lirë./e.k-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.