Sulmi në Zelandën e Re, emri i Skënderbeut në armën e autorit

Akti terrorist në dy xhami në Zelandën e Re, ka tërhequr vëmendjen e mediave ndërkombëtare, ku mbetën të vrarë 49 persona e rreth 50 të tjerë u plagosën.  Por mbi armën me të cilën është kryer akti, janë të shkruar disa emra me ngjyrë të bardhë.

LEXO DHE :  Europianet/ Ja rezultatet e para në Gjermani, Francë, Spanjë, Austri e Danimarkë!

Ndër dhjetëra emra dhe shenja, në këtë armë lexohet qartë edhe SKANDERBEG,emri i heroit tonë kombëtar, si dhe Gjergj Arianiti./A.C/dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.