Masakra në Zelandë/ Blendi Fevziu: Dënim për ­çdo kriminel që keqpërdor emrin e heroit tonë

49 persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë janë plagosur nga dy sulme në xhami në Zelandën e Re.

Autori i kësaj masakre ka përdorur një armë në të cilën kishte shkruar disa emra, mes tjerëve edhe emrin e heroit tonë kombëtar Skënderbeu.

Emri i Skënderbeut në armë, ka nxitur reagime të ndryshme në rrjetet sociale, ndërsa për këtë ka reagaur edhe gazetari Blendi Fevziu.

Fevziu duke shprehur ngushëllime për familjarët, thotë që duhet ët dënohen të gjithë kriminelët që keqpërdorin emrin e heroit tonë.

LEXO DHE :   11 shpikjet që do të na bëjnë jetën më të lehtë

“Dhimbje per viktimat e pafajshme te masakres ne Zelanden e Re. Denim per cdo tendence te urrejtjes fetare, etnike apo te cdo lloji tjeter. Solidaritet me te gjithe ata qe sot jane bashkuar kunder dhunes dhe per ndeshkimin e autoreve dhe frymezuesve te saj. Denim per cdo kriminel qe keqperdor emrin e heroit tone kombetar ne nje akt te tille.”-shkruan Fevziu./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.