Shpërthime në Sri Lanka, 100 të vrarë në kisha e hotele

100 persona janë vrarë dhe më shumë se 200 të tjerë janë plagosur, pas shpërthimeve në kisha e hotele të Sri Lankës.

Janë raportuar deri tani 6 shpërthime. Tre kisha ishin vënë në shënjestër, gjatë kremtimit të Pashkëve. Disa hotele janë goditur nga lënda eksplozive, gjithashtu, informon dritare.net

LEXO DHE :  Foto/ Disa ide si ta përdorni drurin, për mobilimin e shtëpisë!

Pashkët është një nga festat më të mëdha ën kalendarin e krishterëve. Fotot e publikuara në mediat sociale treguan pamjet tronditëse nga shkatërrimi i kishave dhe viktimave. E nde nuk dihet se kush e është përgjegjës për sulmet, ndërsa pritet që bilanci i viktimave të rritet./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.