Në Spanjë e bëjnë fakt të kryer: Neymar kalon në Barcelonë

Këtë sezon në merakton e verës, duket se protagonist kryesor do të jetë përsëri ylli i PSG, Neymar.

S fundmi është aluaduar shumë se Neymar do të kalojë në skuadrën e tij të vjetër, në Barcelonë, madje edhe futbollisti ka shprehur dëshirën për këtë merkato.

Por, janë mediat spanjolle që e kanë bërë fakt të kryer këtë gjë.

E përditëshmja katalunjase “Sport”, e cila në faqen e parë të saj në numrin e së martës tregon se si Nejmar dhe Barcelona kanë arritur marrëveshjen për rikthimin e tij në “Camp Nou”. Me këtë marrëveshje në dorë, Barcelona duhet të gjejë formulën e duhur për të bindur Paris SG.

LEXO DHE :  Tifozët kosovarë mirëpresin Anglinë në mënyrë të veçantë

Ajo bazohet në një faturë jo më shumë se 130 milion euro, si dhe kartonin e një mes Felipe Coutinho ose Osmane Dembele. / I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.