Tragjedi në Selenicë/ 8 të vdekur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Vlorë.

8 kanë vdekur pas një shkëmbimi me armë zjarri.

Ende nuk është konfirmuar asgjë zyrtare, por flitet se numri i viktimave është i madh.

Zyrtarisht nuk dihen shkaqet dhe detajet e tjera të ngjarjes.
Ngjarja  ka ndodhur në fshatin Resulaj të Selenices .
Po ashtu ka dyshime se ka qenë një person, një 24-vjecar, që ka hapur zjarr ndaj disa të tjerëve, ndërsa thuhet se ai vuan nga probleme të shëndetit mendor.

LEXO DHE :  Inva Mulo, i mbyll gojën të gjithëve për lajmet e rreme, me një foto

Forca të shumta të policisë janë nisur drejt fshatit, dhe po kryhet operacioni për kapjen e autorit.

Për shkak të largësisë 2 orë të fshatit nga qyteti i Vlorës, informacionet janë të pakta./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.