Shpërthim në qendër të Parisit, shënohen viktima

Pas një shpërthimi të fuqishëm në një furrë buke në qendër të Parisit, kanë mbetur të vdekur  4 persona, mes tyre dhe dy zjarrfikës, thanë zyrtarët.

Shërbimet emergjente po punojnë për shuarjen e zjarrit i cili erdhi si pasojë e shpërthimit të gazit.

47 persona raportohen të lënduar, ku 10 prej tyre janë në gjendje të rëndë.

LEXO DHE :  I pandehur për lobimin/ Ristani kundër Bashës, paraqitet në Prokurori!

Shpërthimi ndodhi në zonën  Rue De Trevise rreth orës 08: 00  të mëngjesit, ditën e sotme.

Forca të shumta policie dhe zjarrfikëse ndodhen në vendngjarje, ndësa banorët e zonës janë evakuuar./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.