Ndryshim kufijsh? Thaçi: Rama ka mbrojtur Kosovën në Beograd, s’ka rol në bisedimet Kosovë-Serbi

Disa ditë më parë tha kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ka dyshime se Vuçiç, Thaçi dhe Rama me ndërmjetësimin e Mogherinit kanë diskutuar planin për ndarjen e Kosovës.

Por cili ka qenë roli e Ramës në dialogun Kosovë- Serbi? Presidenti Thaçi është shprehur në studion e Opinion se “Roli i Ramës ka qenë shumë konstruktiv, shumë bashkëpunues, pa marrë anë dhe pa interferuar. Shkoi në Beograd dhe foli si asnjëherë një lider shqiptar, që i tha në sy Vuçiçit që të njohë Kosovën. Ai nuk ka marrë pjesë në takime mes nesh dhe Serbisë, thjesht ka mbështetur pozicionin e Kosovës. Sa i përket takimit të Ramës në Serbi, unë nuk kam qenë aty, por besoj në atë që ka thënë në konferencën për shtyp që ka mbrojtur Kosovën”./e.k-Dritare.net

LEXO DHE :  Atentati ndaj prokurorit Ndoj/ Ja kërkesa që Kejvina Kthella i bën Krimeve të Rënda!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.