Ndodh në SHBA/ I vdekuri fiton zgjedhjet

Dennis Hof, një nga kandidatët e zgjedhjeve afatmesme në ShBA, ishte pronari i shtatë bordellove ligjore në shtet.

Por Dennis vdiq gjatë natës kur po festonte 72 vjetorin e lindjes.

Ai vdiq muajin e kaluar, ndërsa trupi i tij u gjet më 16 tetor në Love Ranch, në Crystal, Nevada.

Edhe pse i vdekur Hof arriti të mposhtë administratorin e shkollës demokratike Lesia Romanov të martën, sipas Nevada Independent.

Emri i Hof-it vazhdoi të votohej  në fletëvotimet e zgjedhjeve afatmesme, pasi ishte tepër vonë për t’i ndryshuar ato.

LEXO DHE :  Shkenca jep lajmin e mirë për të gjithë ata që kanë humbur shikimin

“Ka shumë republikanë që votuan për Denisin për shkak të natyrës së biznesit të tij dhe tani e dinë se ai nuk është ai që do të shërbejë”, tha menaxheri i fushatës Reuters.

Ata do të ndjehen shumë më rehat që e hodhën votën për të, duke e ditur se do të ketë një tjetër republikan për ta zëvendësuar atë./A.C/dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.