Ndahet nga jeta gazetari i njohur, drejtues i disa televizioneve të rëndësishme

Sot është ndarë nga jetë gazetari i njohur kosovar, Lekë Zherka. Ai ka qenë gazetar dhe drejtor në shumë media të Kosovës.

Lekë Zherka karrierën e filloi në Radio Televizionin e Prishtinës në vitin 1985. Pas luftës ai ishte drejtor i Radio Kosovës, pastaj drejtor shumëvjeçar në televizionin Kohavision (KTV) ndërkaq karrierën e tij profesionale deri në ditët e sotme e vazhdoi në Radiotelevizionin 21 (RTV21).

LEXO DHE :  Negociatat, Rama lajmëron konferencë për shtyp bashkë me ministrin Cakaj

Zherka, do të varroset në Prishtinë, të dielën në ora 13.00. Dritare.net i shpreh ngushëllime familjes, për humbjen e parakohshme të një miku shumë të dashur./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.