Ndahet nga jeta Coli i filmit Debatiku

Një tjetër yll i kinematografisë shqiptare ka humbur jetën ditën e sotme. Shpëtim Zani i njohur nga roli “Coli” në filmin “Debatik” ka ndërruar jetë si pasojë i një ataku kardiak. Lajmin e kanë bërë të ditur miqtë e tij, në rrjetet sociale, të cilët shprehin dhimbjen e madhe duke e kujtuar me batutat e tij të paharrueshme.

LEXO DHE :  Ligji 7501 për pronat, PD kundër ndryshimit

“Zoti mësues, zoti mësues, kujdes se ai është spiun” është një ndër batutat më të njohura, të tij.

Ai luajti krah personazhe më të spikatur të artit si Sulejman Pitarka, Roland Trebicka dhe shumë aktorë të tjerë të mëdhenj të kinematografisë shqiptare./L.F-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.