Murati: Pse Rama i ka të vështira ndryshimet, në qeveri!

Analisti Bledi Kasmi i ftuar në “Arena” nga Dritan Hila në Ora News, thotë se kryeministri Rama e ka të vështirë të pranojë zëvendësimin e ministrave.

Pjesë nga debati: 

KasmiEntoni tha që kanë dhënë dorëheqjen. Pse nuk e ka pranuar Rama dorëheqjen e Linditës? Pse nuk e bën dot? Pse i ka të vështira ndryshimet në qeveri? Sepse e di shumë mirë që fryma do të jetë komplet ndryshe. Determinantja është fryma që po krijohet. Fryma është që problemi nuk janë ministrat. Problemi është Rama. A shpëton dot Rama? Pikëpyetja e madhe është që Rama nuk shpëton dot. Është si anija që merr ujë nga të gjitha anët. Të gjithë e dinë që Rama e ka mbyllur ciklin e tij të qeverisjes. Problemi është kush do ta kapë postin në krye../ora news

LEXO DHE :  S'ka pushime në Kosovë, zgjedhjet e jashtëzakonshme me 8 shtator

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.