Mund të kishte 7 viktima, zbulohet pse ndodhi tragjedia në Mat

Ditën e sotme, Kujtim Koxha, kryetari i Partisë Socialiste i fshatit, njëherësh kryeplaku i fshatit Shëlli ka vrarë 3 persona dhe ka plagosur një tjetër, të gjithë punonjës të Bashkisë Mat.

“BalkanWeb” raporton, se konflikti ka nisur pasi Koxha ka kërkuar që rruga që po ndërtohej  të shkonte deri tek shtëpia e tij.

Por, punonjësit e Bashkisë, duket se kanë refuzuar, pasi ata i kanë thënë 51-vjeçarit se duhet të zbatonin projektin, dhe nuk mund të çonin rrugën deri tek shtëpia e tij.

Pas kësaj situate, mësohet se Koxha ka hyrë në lokal më një automatik dhe dy karikatorë. Njërin e kishte në armë dhe tjetrin në xhep. “Kur ka hyrë një prej personave në lokal sa e ka parë, i ka kapur nga pas automatikun dhe ia ka ngritur lart. Nëse nuk do i kishte kapur armën, asnjë nuk do ishte gjallë. Ai na shpëtoi”, ka thënë një dëshmitar për gazetarin Enver Doçi.

LEXO DHE :  Capital T jep lajmin e keq: Nuk do të ketë koncert nesër në shesh

Mësohet se në lokal në kohën e ngjarjes ndodheshin gjithsej 7 persona, pjesa më e madhe punonjës të bashkisë së Matit./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.