Na ndiqni edhe në

Moti

Parashikimi i motit për sot!

Parashikimi i motit për sot!

Moti ditën e shtunë parashikohet me vranësira dhe kthjellime. Zhvillimet e vranësirave do të sjellin reshje shiu të përkohshme në pjesën veriore dhe qendrore. Temperaturat do të pësojnë rënie kryesisht në vlerat minimale. Termometri pritet të shënojë vlerat nga 3 deri në 20 gradë celsius. Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare përgjatë brigjeve detare, duke krijuar valëzim 3 deri 4 ballë./L.F-dritare.net