Na ndiqni edhe në

Moti

Java nis me diell/ Ja si do të jetë moti sot!

Java nis me diell/ Ja si do të jetë moti sot!

Moti sot do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 -1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mëngjes, duke luhatur nga 3 gradë Celsius deri në 22 gradë Celsius./E.B-dritare.net