Moti/ Të mërkurën rikthehet shiu

Ditët që lamë pas na kanë shoqëruar temperatura ekstreme, ku maksimalja shënoi 42 gradë celsius. Por nga e mërkura situata atmosferike do të ndryshojë.

Të mërkurën, vendi do të ndikohet nga masa ajrore të paqëndrueshme. Kthjellimet e mëngjesit do të pasohen nga zhvillime vranësirash. Reshjet e shiut parashikohen të jenë të pranishme në mesditë e pasdite, në veri. Në formë të lokalizuar rrebeshe afatshkurta në këto zona.
Temperaturat do të ulen në mesditë, duke luhatur 20 deri në 28 gradë celsius./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Sherr me thika në Elbasan, një i plagosur

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.