Moti në gusht, ja kur ulen temperaturat!

Shqipëria po përjeton një valë të nxehti afrikan, ku temperaturat kanë kaluar gradën 40.

Dita e djeshme ka qenë më e nxehta e këtij viti, ku në Kuçovë temperaturat kanë shënuar 41.4 gradë celsius, ndërsa në Elbasan 41 gradë celsius.

Sinoptikania Adiola Bani tha për News 24 se, dy javët e para të gushtit kanë qenë më të nxehtat e viti dhe gjithashtu kanë qenë më të nxehta sesa vitin e shkuar. Ajo tha se, nga e mërkura, temperaturat do të bien me disa gradë./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Këto janë qytetet që kanë më shumë turistë sesa vendas!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.