Moti/ Ja çfarë ju pret në fundjavë!

Këtë fundjavë duhet të mendoheni mirë para se të shkoni në plazh, ndërsa për ju që jeni me pushime do t’ju japin disa informacione më shumë, pasi moti nuk do të jetë i mirë.

 

Sipas sinoptikanëve, ditën e shtunë, moti parashikohet i kthjellët me alternime vranësirash në orët e mesditës dhe pasdites më tepër të theksuara në relievet malore në lindje të territorit. Pritet të ketë reshje shiu të herëpashershme prej orëve të mesditës me intensitet të ulët lokalisht në formën e shtrëngatave apo stuhisë afatshkurtër shoqëruar me shkareksa elektrike.

LEXO DHE :  Ja vipat që kanë treguar se ngjyra rozë e flokëve, është trend i kësaj vere!

Ndërsa ditën e diel vranësirat do të jenë më prezente. Do të kemi reshje shiu, në të gjithë teritorin e vendit, të cilat do të shoqërohen edhe me shtrëngata.

Sa i takon temperaturat në të dyja ditët ato do të shkojnë deri në 35 gradë celsius në vlerat e tyre maksmale. V.D/Dritare.net/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.