Mos i hidhni rrjetat e ushqimeve, ja si mund t’i përdorni!

Bota po ndryshon, dhe ne të gjithë duam gjëra sa më pak plastike. Plastika po ndalohet në shumë vende të botës, edhe Shqipëria nuk bën përjashtim. Për fat të keq, është shumë e vështirë të bëhet pa plastikë, madje ne çdo ditë blejmë gjëra plastike, ushqime në enë plastike, enë plastike, pimë ujë në shishe plastike etj. Dritare.net ka gjetur  një mënyrë për të ripërpunuar rrjetat e plastikës, që i marrim me limonët, patatet dhe ushqime të tjera. Lajmi  i mirë është se bëhet shumë thjesht. Shihni fotogalerinë më poshtë për të zbuluar se çfarë mund të bëni me rrjetat e ushqimeve! /Përshtati: Kadrije Çako/dritare.net

LEXO DHE :  Foto/ Këto mama të famshme nuk pretendojnë të jenë perfekte dhe tregojnë jetën reale!

Vëmendje: Nëse këtë artikull  e keni hapur nga Facebook, për të shikuar fotogalerinë e plotë ju lutem klikoni në, www.dritare.net.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.