Monsinjor Massafra: Për situatën në vend, nuk mund të fajësohet komunizmi

Arqipeshkëvi i Shkodrës Angelo Massafra, gjatë meshës së Pashkëve ka dhënë mesazhe të qarta për situatën politike të rëndë në të cilën ndodhet vendi ynë.

Monsinjor Massafra i bëri thirrje gjithë shoqërisë dhe politikës që të shmanget dhuna dhe kushdo të marrë përgjegjësitë e veta.

LEXO DHE :  Gent Cakaj për Financial Times: Bllokimi i negociatave, zvogëlon rolin e BE në rajon

Monsinjor Massafra gjithashtu ka thënë se për situatën në Shqipëri, nuk mund të fajësohet gjithmonë komunizmi.

Arqipeshkëvi tha se asgjë nuk është e pamundur dhe fenomenet negative si droga, korrupsioni dhe të tjera me ndihmën e Zotit mund të eliminohen./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.